Чи здійсниться українське диво?

Або, як молоде покоління може змінити життя?

 Мудрець Еклізіаст тисячі років тому на сторінках Біблії зауважив, що не має нічого нового під сонцем. Те, що вважається новим, вже давно було.

Як в Україні налагодити щасливе життя? Чи можливе диво, яке не так і не трапляється протягом багатьох століть поспіль?

Ми вчергове сподіваємося, що з’являться якісь чудесні лідери, нове керівництво в суспільстві, які зненацька, розмахом «чарівної палички» змінять нас і наше життя, змінять країну, змінять відношення до життя.

Та чи не варто поглянути на себе, почати змінюватися з себе?

Тисячі років тому славнозвісний Мойсей закликав ізраїльський народ до мрії, до подорожі в «Обіцяну Землю». Пам’ятаєте? Лише розмови про мрію спонукали тодішню владу до «закручування гайок» мрійникам, фараон додав посилив рабство для поневоленого народу.

Якими б хорошими лідери в народу не були, вони не можуть вирішувати всі питання благоустрою, не можуть забезпечити суспільне щастя самотужки. Це прекрасно розумів Мойсей, який і просив у Бога буди Головною особою в народі, просив про правила зрозумілі і доступні правила, закони… Тому і був даний народу ізраїльському Закон Божий – правила політичної, соціальної, економічної, релігійної позитивної взаємодія поміж людьми, які є дороговказом до досягнення стабільного суспільного блага і благополуччя у всіх сферах життя.

Погодьтеся, що Мойсей талановитий лідер та, залишивши неволю, колишні раби під його проводом почали мріяти про повернення у рабство, згадували про м’ясо, часник і цибулі ріпчасту, яку споживали в Єгипті. Ціна за свободу, ціна за майбутнє щастя виявилася надто непосильною тій пересічній людині саме в той історичний момент. Хочеться будь-якої стабільності, і нехай це буде рабство, або тільки в голодному не бути і мати все і зараз.

І в сьогоднішній день, багато речей на вулиці, в економіці, в цілому, – в суспільних і приватних справах нагадують більше руїни, ніж процвітання і рух уперед. Можна мати достаток та платити непомірно високу ціну за недосконалість соціальної, державної тощо систем. Можна водити елітне авто та втрапити в неприємну дорожно-транспорту пригоду через неперемонтовані дороги, отримати шкоду для здоров’я через неефективну систему охорони здоров’я,  недоотримати соціальної допомоги через недолугість фінансової системи і так далі.

Чи можливо віднайти який здоровий баланс між егоїзмом людини і її альтруїзмом.

Нам не вистачає цього балансу, не вистачає урівноваженого руху суспільства по дорозі, що зветься історія.

Який є вихід? Чи є Він?

… Близько 2018 років тому, євреям був запропонований новітній шлях до успіху, відновлення і розквіту. Все зводиться до доброти. До заклику відновити баланс між егоїзмом і альтруїзмом.

Які ж правила необхідні? Які ж закони найефективніші? “Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою і люби свого ближнього, як самого себе” (Біблія, Мт. 22:37–39).

Отже, якщо кожен із нас почне робити добрі справи, відмовиться від абсолютно паразитарного 100% егоїзму: тільки для мене, тільки я, тільки моя сім’я, тільки мої інтереси, тільки тоді нас чекає наша Богом благословенна земля! Тільки при таких умовах можна сподіватися на щасливе матеріальне майбутнє, як на Землі, так і на Небі.

Але …

Нічого нема нового під сонцем… Як і у ті часи, так і зараз, у всякій добрій справі намагаються знайти брудну політику, підводні «течії», незрозумілі інтереси. Наче духи фарисеїв, садукеїв, царя Ірода, синедріон і сьогодні бродять у поміж нами і знову беруться за свою «брудну роботу».

…Розповсюджують лукаві підозри, плітки, шукають різноманітних зачіпок і, в ім’я своїх меркантильних інтересів, підбурюють народ «розп’яти» будь-яке нове починання, будь-яку нову добру справу.

Все просто.

Робимо те, що робив Ісус Христо, постать, яка сколихнула і продовжує турбувати  уми, душі і серця людей багатьох поколінь багатьох народів. Можна було б назвати плагіатом Його ідеї, якби не дозвіл і спонукання, який Він залишив на сторінках Біблії.

Лише через віру у Бога, лише через любов до ближнього можлива позитивна взаємодія, лише так можливо зробити чимало добрих справ і відновити здоровий баланс в нашому суспільстві між егоїзмом і альтруїзмом.   Це шлях процвітання, це шлях чуда в України.

І нічого, що нинішня система нас може розіпнути … Нічого нема нового під сонцем.

Та Бог воскресив Ісуса Христа – це праобраз для нас, що якщо і нас зустрінуть невдачі, то вони можуть зупинити нас лише тимчасово. Із маленького зернятка виростає цілий колосок.

Випадково помітили, як в Ковелі люди самі зорганізувалися і, як виявилося, уже більше року взяли відповідальність за свою вулицю у свої руки.

Громадський схід чоловіків організовується щосуботи і самі мешканці вулиці Окружної в місті Ковелі лагодять дороги і облаштовують вулиці.

Правопорядок у них  носить внутрішній характер і їх не треба спонукати дбати про загальні справи.

А Почесна Голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Позитивна взаємодія» Марійка Мовчан, разом із своїми братами, які є засновниками фонду, уже зібралася написати сотні листів лідерам держав, монархам, духовним лідерам та іншим знаменитостям, а також українським політиками і знаменитостям.

Разом з тим, 09 листопада 2018 року були організовані громадські збори представників бізнесу, органів місцевого самоврядування, громадських та релігійних діячів, які підтримали ідею – зробити у Волинському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Ковелі спортивний зал для його вихованців. Небайдужі люди зорганізувалися і власними силами роблять ремонтні роботи.

Юні дипломати з метою популяризувати діяльність Благодійного фонду та благодійну діяльність як таку, з метою залучити суспільство до вирішення проблем дітей  у кожного попросять винести до Благодійного фонду  – 1 гривню. Сподіваються, що така акція морально і матеріально активізує небайдужих людей до творення добрих діл по-всьому світу.

Так чи здійсниться українське диво?

Якщо є такі діти, які закликають робити добро, якщо є такі дорослі, які відкликаються на заклики до доброчинності, якщо всі ми позитивно взаємодіятимо поміж собою, то є надія, що Україну також чекає щастя в кожній родині, в кожному регіоні.

Долучайтеся до акції – винесіть на банківські реквізити Благодійного фонду «Позитивна взаємодія» 1 гривню і передайте естафету іншому. Ваш добрий чином може змінити чиюсь долю, чиєсь життя на краще. Такий маленький вчинок може змінити долю цілого народу.

Прес-центр

БО «БФ «Позитивна взаємодія»

(журналіст – Павло Мовчан)

www.DOBREdilo.com

e-mail: press-child@ukr.net, pressichild@gmail.com

моб. +38 050 517 38 28

Рубрики: події

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *